تبلیغات X
دانلود کانتر
مدل لباس عروس
بک لینک ارزان
انجام پایان نامه ارشد در شیراز
انجام پروژه متلب
انجام پایان نامه ارشد مدیریت شیراز
خرید رپورتاژ
تور تایلند
سیستم وبلاگ دهی
بک لینک

بانک اطلاغاتی و شماره املاک ایران

مصالح ساختمانی و روش ها در معماری فارسی
مواد و مصالح ساختمانی شایع ترین در مناطق فرهنگی ایران همواره گل، که در دسترس است در همه جا بوده است. زمانی که مرطوب، آن می توانید به سادگی بر روی دیوار بدون شکل دادن گچ بری. روش دیگر، می توان آن را خلق و به شکل بلوک های بزرگ با بیشتر یا کمتر طرف مستطیل شکل است.

مصالح ساختمانی و روش ها در معماری فارسی.


مواد

گل و لای. مواد و مصالح ساختمانی شایع ترین در مناطق فرهنگی ایران همواره گل، که در دسترس است در همه جا بوده است. زمانی که مرطوب، آن می توانید به سادگی بر روی دیوار بدون شکل دادن گچ بری. روش دیگر، می توان آن را خلق و به شکل بلوک های بزرگ با بیشتر یا کمتر طرف مستطیل شکل. ابعاد رایج ترین جمله بلوک، حتی امروز، در حدود 80 × 80 × 60 سانتی متر می باشد. گل و لای نیز می تواند به آجر تولید می شود و یا خشک (ḵešt) در خورشید و یا پخته (آجر). خشک خشت به طور کلی در دوران باستان و اوایل قرون وسطی بزرگتر از امروز بوده است. به عنوان مثال، کسانی که مورد استفاده در اورارتو (7 و 8 قرن b.c.e.) دیوارهای قلعه اندازه گیری در حدود 50 * 50 * 12 سانتی متر (Kleiss، 1977)، در حالی که خشت مدرن حدود 22 × 22 × 5/6 سانتی متر است. آجر پلانو محدب، که مانند بالشتک یا قرص نان شکل، با یک تخت و یک چهره محدب، برای اولین بار در ایران در b.c.e. هزاران سال 8-7 ظاهر شد در دیوار از حل و فصل نوسنگی در تپه گنج دره (گنج Darrah Tappa) در کردستان (اسمیت)، جایی که آنها در ملات گل کشیده شد. خشک خشت، معمولا به صورت درجه دوم، تا پایان دوره هخامنشی غالب. در b.c.e. هزاره 2 رنگ و آجر لعاب نیز در ایلام استفاده شد. تحت پارتها (قرن 3 b.c.e.-3 قرن میلادی) و به خصوص ساسانیان (3-7 قرن میلادی) آجر پخته بزرگ را در ملات بیشتر و بیشتر رایج در ایران شد. در حدود قرن 10 تولیدات، برش، و آجر برجسته حک شده است، اغلب نقاشی یا لعاب و همچنین، یکی از ویژگی های قابل توجهی از دکوراسیون معماری فارسی شد.


قلوه سنگ. در ماقبل تاریخ و اوایل تاریخی بار آوار، به طور طبیعی تکه تکه و یا به عمد شکسته و لباس پوشیدن سنگ از هیچ شکل خاص، مواد و مصالح ساختمانی مکرر بیش از گل بود. این در درجه اول در پایه دیوار در بالای که دیوارهای اصلی از گل (بسته بندی شده [سینا]، تکه، یا آجر) ساخته شد مورد استفاده قرار گرفت. دیوار آوار به طور عمده از قطعه مسطح از سنگ، که با دقت با سنگریزه شل پر کردن شکافهای گذاشته شدند. طیف با ملات گل، سمان شدند. در زمان های تاریخی ملات آهک نیز استفاده شده است.

نــویــسـنـده : <-PostAuthorId->
برچسب‌ها: <-CategoryName->
صفحه 1 از 111 1 2 3 4 5 6 7 ...11