تبلیغات X
دانلود کانتر
مدل لباس عروس
بک لینک ارزان
انجام پایان نامه ارشد در شیراز
انجام پروژه متلب
انجام پایان نامه ارشد مدیریت شیراز
خرید رپورتاژ
تور تایلند
سیستم وبلاگ دهی
بک لینک

بانک اطلاغاتی و شماره املاک ایران

سنگ برش. معماری برش سنگ در ایران در دوره اورارتو ظاهر شد، در اطراف آغاز b.c.e. هزاره 1 تخته سنگ سنگ گاهی اوقات توانا چند تن وزن را به قطعات کوچکتر شکسته و مورد استفاده در ساخت و ساز شد. برای مثال، در تراس در تخت جمشید چنین تخته سنگ انسان ساخته شده در دوره های با کوچک، سنگ خام تراشیده پر کردن شکاف گذاشته شد. این که آیا این سطوح دیوار، که اغلب توسط کوهان محدب و لبه های ناصاف بریدن یا با رینگ محافظ طرح در امتداد لبه خدشه دار شد یا نه، قرار بود به تساوی و هموار اغلب نمی توانند تعیین می شود. سنگ های معماری اعضای مانند پایه ستون، چاه ها، و پایتخت؛ درب آستانه، قاب، و میدان؛ سوله دیوار؛ پیش امدگی لبه بام؛ crenellations؛ و دیگر اشکال-شد ویژه خام با ابزار آهن به عنوان اوایل دوره هخامنشی کار می کرد، احتمالا تحت تاثیر فنی سنگ کاران یونانی.

چوب. یکی دیگر از مواد و مصالح ساختمانی چوب بود، از هر دو درختان برگریز و، به خصوص صنوبر، آن است که هنوز امروز مهم برای حمایت و به ساخت و ساز سقف در معماری روستایی سنتی ایرانی. پشت بام ها و سقف ها از چوب غلتکی ساخته، در سراسر که بک های چوبی کوچکتر گذاشته و در بالا از آنها عصا تشک یا کاهگل؛ طیف است و سپس با گل و لای، که برای اولین بار از ساییده شده و خو با نی، برای تحت پوشش "عایق." در امتداد ساحل دریای خزر معماری چوبی غالب، به ویژه خانه های ارسال و و سنگ سردر با سقف کاهگلی. در دوره ساسانی چوب نیز نقش مهمی در ساخت و ساز پل بازی. باید فرض شود که تعداد زیادی از پل شناخته شده از این دوره ساختمان های چوبی افقی حال استراحت در بالای اسکله سنگ تشکیل شده است. از سوی دیگر، در پل دوره اسلامی در درجه اول از سنگ و یا آجر و طاقی ساخته شده اند. چوب تنها نقش تابع در چنین سازه برای تقویت در ژیمناستیک بازی، برای داربست، ساخت فرم ها، وزن قرقره، حمایت موقت استفاده می شود، و اغلب.


شن و سنگ فرش. در دوران باستان، قرون وسطی، و مدرن سدهای جاده از شن ساخته شده است، هم درشت و یا خوب است، و هموار با بلوک های سنگ نسبتا unworked. در شهرستانها اسلامی آجر گاهی اوقات به هموار خیابان های اصلی مورد استفاده قرار گرفت (کیانی، ص 230ff.).


تکنیک

در حال حاضر در ایران باستان، به عنوان در هیتی آناتولی در b.c.e. هزاره 2، از روش استفاده از سطح سنگ از یک سایت به عنوان پایه برای دیوارها، پوشش شناخته شده بود. در 8 و قرن 7 b.c.e. اورارتوها این تکنیک را به بالاترین سطح از کمال توسعه (Kleiss، 1976، ص 28 FF). تراس تخت در اندازه ها و ارتفاعات مختلف از سطح سنگ ناهموار زیر ترکیب خاص از سایت حک شده بود، در نتیجه آماده سازی یک سری از سیستم عامل سطح از ابعاد مورد نیاز، در هر یک از آنها می تواند دیوار برپا شده است. آن قسمت از سنگ که بر روی به هیچ ساخت و ساز وجود دارد به طور کلی unworked باقی مانده بودند. هخامنشیان نیز استفاده گسترده از این روش در تخت جمشید و سایت های دیگر ساخته شده است. آنها احتمالا آن را از ارامنه که آن را به عنوان بخشی از میراث فرهنگی خود را از اورارتوها دریافت کرده بود آموخته بود. در حالی که در اورارتو، با این حال، قلوه سنگ و یا سنگ ساختمانی دیوار استراحت در تراس هک از سنگ زندگی و یا در سطوح سنگ وارد، در دوره هخامنشی تراس مانند سنگ برش به عنوان پایه برای دیوارها از خشت و گل (Kleiss، 1971) خدمت کرده است.


در آماده سازی سایت، برای مثال، که از یک معبد اورارتو، رفتگی برای پلاک های حاوی کتیبه بنیاد اغلب به سنگ در نقاط که در آن گوشه از دیوار بود به استراحت (Kleiss، 1963-1964) قطع شد. کانال های زهکشی نیز از سطح سنگ در چند نقطه توخالی و پوکی شد قبل از دیوار ساخته شد. پس از دیوار ساخته شده اند عملکرد آنها بود برای تخلیه آب های زیرزمینی که در داخل دیوار جمع آوری و به این ترتیب به نگه داشتن آنها خشک (Kleiss، 1976، صص 28-29). در اورارتو و متعاقب آن دوره ماد معابر راه پله نیز از طریق سنگ نشیمن قطع شد، به منظور حصول اطمینان از ارائه آب در یک محاصره؛ هر زمان که شکاف طبیعی ممکن است در سیستم عامل های سنگ برای این منظور بهره برداری قرار گرفت. به طور معمول چنین راه پله از درون یک قلعه به خوبی زیرزمینی یا بهار (Kleiss، 1979، ص. 154) منجر شده است. همه این ویژگی ها در اوایل کنده کاری سنگ زندگی با تراکم به دست آمد.نــویــسـنـده : <-PostAuthorId->
برچسب‌ها: <-CategoryName->
صفحه 1 از 111 1 2 3 4 5 6 7 ...11